ФутТайм від Григорія М.Реви

Вадим Гордієнко: «Я мрію про той час, коли команда Сум виступатиме у Прем’єр-лізі, а в ній гратимуть вихованці «Барси»».
НА «ВІДМІННО» завершили минулий сезону у Вищій лізі ДЮФЛ України вихованці сумської «Барси». Три з 4-х команд вийшли до плей-офф. Одна у підсумку стала срібним призером, а інша посіла 4 місце. Про їхнє сходження, де наступного сезону виступатимуть «барсівці», проблеми і перспективи розвитку Центру – у розмові з директором ФЦ «Барса» Вадимом Гордієнко.
-ЗІЗНАЙТЕСЯ, пане Вадиме, сподівалися на таке досягнення?
-СКАЖУ відверто ми ставили завдання перед собою підвищитися в класі, тобто вийти до Еліт-ліги. І нам вдалося впоратися із цим завданням, але відверто було досить нелегко, бо ми грали в пристойній групі, нам довелося конкурувати з академіями футболу полтавської «Ворскли», харківського «Металіста» та іншими. Прохідних матчів не було. Все вирішилося буквально в останньому турі, і , навіть скажу більше, у нас з «Ворсклою» була однакова кількість залікових балів. І лише коли взяли до уваги матчі між собою, то у нас було на 2 перемоги більше. Звичайно, приємно, що так сталося. Дуже вдячний вихованцям, їхнім тренерам, всім, хто був до цього причетний. Сподіваюся, що в Еліт-лізі нам вдасться зберегти прописку. Для вихованців – це зовсім інший рівень змагань, досить вагомий крок вперед у їхньому зростанні, бо Еліт-ліга- це вже інші більш підготовлені суперники. Впевнений – «барсівці» не підведуть.
-ЩО визначило успіх команд на заключному етапі змагань?
-СЕЗОН був складним і напруженим. Скажу відверто – результат виступу у «Фіналі чотирьох» не по грі. Далися взнаки фізичні і моральні навантаження, які довелося витримати нашим хлопцям. Одній команді відверто не пощастило, вона у матчі за золото була сильнішою за вишгородський «Діназ». Суперник скористався відвертою помилкою нашого воротаря. Інша команду у першій зустрічі нічим не поступалася супернику. Долю поєдинку вирішив один м’яч на його користь. І за бронзу теж програли. Але, вважаю, це також досягнення.
– ВИ ЗАПЕВНИЛИ, що «барсівці» не підведуть. Що для цього потрібно зробити, аби гідно дебютувати?
-По-перше, для цього потрібно, щоб всі ланки в ході підготовки спрацювали мов єдиний механізм і юнаки 4-х вікових груп змогли як слід підготуватися до старту. Звичайно, будемо налаштовувати хлопців на серйозну боротьбу. Буде складно, але все можливо, бо, як відомо, дорогу осилить той, хто йде по ній. Я впевнений – в Еліт-лізі ми не будемо, як кажуть, хлопчиками для биття. Впевнений ми гідно представимо свій Центр і наше місто.
-А ЩОБ добре грати, треба мати хороші поля. З ними у вас проблема. Яка ситуація з будівництвом натуральних полів, як скоро на них тренуватимуться і проводитимуть матчі ваші учні?
-ЯКЩО брати до уваги економічну ситуацію в Україні, то питання будівництва полів, мабуть, не на часі, бо є більш важливі питання соціального спрямування, що потребують першочергового вирішення. Сподіваюся, що ми підготуємо проект і він увійде до державної програми будівництва, а відтак ми отримаємо кошти на реалізацію свого проекту. Розраховувати на обласний бюджет немає резону. Нам вкрай необхідно замінити штучне покриття на полі №2 – це 60 метрів на 40, бо на ньому тренуватися не можливо, не то що грати. Це просто знущання над дітьми і футболом. Екс-гравець «Динамо» Владислав Ващук був шокований його станом.
-ДОРЕЧІ, а яка наразі ситуація з цим полем, яке вже не один рік чекає ремонту?
-ВСЕ без змін. Коштів поки що немає. Можливо, щось у вересні проясниться. Будуть якісь залишки, які будуть розподілені і будемо сподіватися, що і нам щось дістанеться.
-НЕ ТАК давно ОПЗЖ і «Батьківщина» на всю піарилися на цьому полі, обіцяли, запевняли, мовляв, ми все зробимо. Що маємо на виході? Не кинули «Барсу»?
-ЯКЩО не вдаватися до політики, всі все бачили на власні очі. Як на мене, тут піаритися на треба, треба просто взяти і допомогти. Тут великого розуму не потрібно. Все, як на долоні.
– СКАЗАВ «А», відразу роби «Б», чи не так?
– Хотілося, щоб було так, але все залишається без змін.
– ОКРЕМОЇ уваги заслуговує команда «Барса-Ю-19». Хоча вона і посіла 3 місце в групі, але до плей-офф не пробилася. Чого їй забракло?
– НА МОЮ думку, забракло стабільності складу. Ми практично не зіграли жодного матчу. Що не гра – хтось випадав з основного складу. Якби ми цей шлях пройшли оптимальним складом, то обов’язково вийшли б до «Фіналу чотирьох» Для цього «Барсі» не вистачило 2 залікових балів. А юнаки у нас перспективні. Жаль, що вони поза увагою тренерів команд аматорів і майстрів.
-НА мою думку, у цій та інших командах є перспективні гравці. Ставлення тренерів дорослих команд, окрім «Альянсу» і ФК «Тростянець», до ваших учнів зверхнє, мовляв, вони не вартують уваги, ще сирі, з ними треба возитися, їм подавай вже готових в основному заїжджих гастролерів. Це, погодьтеся, не правильно. У вас працював тренер «Вікторії» Артем Радіонов і жодного вихованця «Барси» ми так і не побачили у його команді? Про який патріотизм і професіоналізм можна після цього говорити?
-НА СЬОГОДНІ у командах 2 ліги йде заявковий період на участь у чемпіонаті України. Якщо, приміром, ФК «Тростянець» заявляє 4 наших вихованців, ФК «Суми» – одного. Щодо Артема Радіонова, то він, напевне, не бачить таких молодих перспективних гравців, хоча сам пограв на такому рівні і повинен добре розуміти, що для юнака означає таке запрошення. До речі, «барсівці» залишилися поза увагою «Вікторії» не перший рік. Зате наші вихованці грають практично в кожній команді – учасниці чемпіонату області. Тут вони гартують свій характер, набувають досвіду, підвищують свою майстерність. Приміром, на базі нашої команди сформований «Альянс-2», гравці якого восени стартуватимуть у чемпіонаті ДЮФЛ України серед юнаків Ю-19.
Від автора. Це інтерв’ю я брав за кілька днів до прес-коференції «Вікторії». На ній було повідомлено-у команді до нового сезону готується троє вихованців «Барси».
-А ЯК ВИ ставитеся до того, аби міська влада не витрачала мільйони на ФК «Суми»., основу якого складають іногородні заробітчани, а взяла під своє крило «Барсу Ю-19» і підтримувала її від чемпіонату області до, скажімо, 2 ліги. Зиск з цього був би значним, ніж від безперспективного ФК «Суми», стимул для молодих гравців та глядачі , впевнений, ходили б підтримувати своїх.
-ЦЕ ПИТАННЯ, дійсно, має місце. Ви сказали про команду Ю-19. У мене бачення трішки інше. Хотів, щоб був муніципальний клуб для юнаків від 18 до 21 року. І якби ці хлопці заграли б у 2 лізі чемпіонату України, то, скажу відверто, за пару років команда була б міцним середняком і хтось би зі складу обов’язково вистрілив би даль, міг заграти у Першій лізі, а, можливо, навіть і вище. Потрібно більше уваги звертати на своїх, місцевих випускників. В області є хлопці, які могли скласти кістяк муніципальної команди. Просто треба цим комусь займатися. У командах майстрів є тренери-селекціонери. Так їм простіше ганятися за гравцями інших команд, аніж їздити і переглядати матчі у глибинці. Від цього в цілому і страждає наш футбол.
-СВОГО часу ви працювали директором ФК «Суми», відроджували його. Цікаво, які, на вашу думку, перспективи новоствореної команди? Чи не варто їй змінити назву, аби вона не нагадувала про заплямований ПФК «Суми», який «прославив» наше місто на всю Україну і не тільки?
-ЯКЩО це муніципальний клуб і фінансується з місцевого бюджету, то, напевне, влада хоче, щоб він мав однойменну назву з містом. Щодо якихось перспектив, я не готовий щось коментувати, бо не знаю хто і які завдання ставить, який склад тощо. Щоб про це говорити, треба знати деталі. Я в них, відверто, не вникав. Ви сказали про варягів. З ними буде важко, для цього потрібні кошти і досить значні. Для місцевої молоді їх було в рази менше.
-ЗА МАЙЖЕ 10 років «Барса» випустила не одну сотню футболістів, ними завойовано десятки кубків, які на стенді у фойє. А скільки юнаків «засвітилося» і заграло у командах аматорів ,на професіональному рівні і і як скоро з’являться нові Гусєви, Бандури, Шиндери?..
-КОЛИ з’являться нові зірки – це питання доволі складне. Скажу так: тренери працюють для того, щоб кожен випускник десь заграв, дійшов до того чи іншого рівня, який би дав змогу і футбольний центр прославити, і тренера, і себе, як самодостатнього футболіста. Наші хлопці грають у команда різних рівнів – від аматорів до майстрів. Сподіватимемося, що вже найближчим часом з’являться нові Гусєви і Бандури. Але, але… Отим трампліном, аби стати зіркою, якраз потрібна муніципальна команда 2 ліги.
Якщо в цілому, то за цей час близько сотні наших випускників «засвітилися» у командах різних ліг, а дехто, навіть, спробував футбольного хліба за кордоном.
-СКОРО на «Барсі» розпочинається новий навчально-тренувальний рік. Ви маєте нагоду звернутися до батьків, діти яких бажають займатися футболом.
-МИ ВСІ, хто працює на «Барсі», будемо робити все можливе для того, щоб діти, які прийдуть до нас у новому навчальному році, були задоволені не лише від тренувального процесу, а й почували себе комфортно і усвідомлювали те, що наш центр-це та школа, яка надасть можливість реалізувати себе у футболі. Ми створимо для їх зростання всі умови.
-ЯКИМ девізом керуються в роботі ваші тренери?
– НАШ девіз «Футбол починається з тебе». Якщо дитина прийшла до нас, то все, як кажуть, у її руках і ногах, щоб стати футболістом. Для цього їм доведеться працювати і працювати.
– ВАША мрія-це запитання на завершення нашої розмови?
-МОЯ мрія, як керівника, в першу чергу, налагодити матеріально-технічну базу, аби вся інфраструктура відповідала сучасним вимогам, звести тренувальну базу з трав’яними полями. Досить вже дітей калічити на штучних майданчиках. Це не скільки мрія, це – першочергова необхідність для того, аби ми мали можливість проводити матчі в нормальних умовах і на нормальних сучасних полях.
Ми працюємо для того, аби хлопці могли себе реалізувати у великому футболі. На разі наш випускник Денис Ігнатенко, який спочатку навчався у Миколи Дерев’янка зі Степанівки Сумського району, а потім на «Барсі» у Віктора Корнієнка, є гравцем ФК «Динамо», основним воротарем молодіжного складу. Збори він проходить з основним складом. Як я зрозумів, Містер на нього покладає надії. Хочу побажати Денису успішної футбольної долі. Якщо в нього буде холодна голова, то все складеться добре. Ми цього щиро йому всі бажаємо.
І, мабуть, найголовніша моя мрія. Я буду задоволений, як і всі вболівальники нашого міста, коли команда Сум виступатиме у Прем’єр-лізі, а в ній гратимуть вихованці «Барси» та інших спорт шкіл області.